راهنمای خرید ظروف سرو و پذیرایی + نکات مهم قبل از خرید

بهترین راهنمای خرید ظروف سرو و پذیرایی

راهنمای خرید ظروف سرو و پذیرایی

 

یکی از مهم ترین لوازم منزل که استفاده زادی دارند ظروف سرو و پذیرایی می باشند. همانطور که می دانید ایرانی ها به مهمان نوازی معروف هستند و پذیرایی از میهمان برای آن ها خیلی مهم است و به این بخش از لوازم منزل اهمیت زیادی می دهند زیرا با داشتن ظروف سرو و پذیرایی زیبا در زمان میهمانی سفره و میز شکیلی دارند و از میهمانی خود رضایت کامل دارند. در این مقاله قصد داریم راهنمای خرید ظروف سرو و پذیرایی را به طور کامل بیان کنیم. لازم به ذکر است برای  خرید ظروف سرو و پذیرایی  باید نکاتی را رعایت کرد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم داشت.

 

نکات مهم قبل از خرید ظروف پذیرایی

نکات مهم قبل از خرید ظروف پذیرایی

 

ظروف سرو و پذیرایی یک ست کاملی است که شامل تمام وسایل مورد نیاز پذیرایی می باشد و باید برای خرید آن به نکاتی توجه کنید.

ظروف پذیرایی شامل: سرویس پارچ و لیوان، میوه خوری، شیرینی خوری، قندان، فنجان، ظروف کیک خوری، سرویس قاشق و چنگال، آجیل خوری، ظروف غذا خوری و پیش دستی می باشد. این ظروف پذیرایی در قیمت ها و مدل های مختلف در بازار موجود است.

 

1. بودجه مورد نظر

باید ابتدا بودجه مورد نظر برای خرید را مشخص کنید و تعیین کنید چه مقدار برای این خرید می خواهید هزینه کنید و بعد برای خرید اقدام کنید که بتوانید با بودجه تعیین شده تمام وسایل سرو و پذیرایی را بطور کامل تهیه کنید که در هنگام میهمانی کمبودی در وسایل پذیرایی نداشته باشید.

2. دیدن ظروف سرو و پذیرایی در بازار

بعد از این مرحله باید ببینید که چه مدل وسایل پذیرایی را می پسندید و چه ظروفی جدیدا به بازار آمده است. به عنوان مثال دوست دارید وسایلاتان پایه دار باشند یا بدون پایه؟ چه شکل ظروف پذیرایی را می پسندید؟ تصمیم به خرید چه جنسی از ظروف پذیرایی دارید؟ مایلید شیشه ای بخرید یا جنس چوبی باشد یا پیرکس و شایدم علاقمند به وسایل پذیرایی چینی هستید؟

3. کیفیت ظروف

بعد از انتخاب سبک، مدل و جنس مورد نظر باید به کیفیت ظروفی که می خرید دقت کنید و لوازم با کیفیت خرید کنید که هم ظاهر زیبایی داشته باشد و هم مقاوم باشد که بتوانید بدون دغدغه از آن استفاده کنید.

به عنوان مثال برای خرید سرویس قاشق و چنگال  که جزو ظروف سرو می باشد باید از جنسی باشد که دچار زنگ زدگی نشود و همین طور سنگین نباشد که هنگام استفاده اذیت کننده باشد و خیلی هم سبک و نازک نباشد که خم شود.

در خرید ظروف پذیرایی اگر ظروف جنس شیشه ای می خرید دقت کنید که خیلی نازک و شکننده نباشند که هنگام استفاده با کوچکترین ضربه ای بشکند و سرویستان ناقص شود. از طرفی هم خیلی سنگین نباشد که هنگام استفاده وزن آن آزار دهنده باشد.

4. تعداد ظروف موردنیاز

قبل از خرید ظروف سرو و پذیرایی مشخص کنید که چه تعداد افرادی در میهمانی هایتان هستند و طبق آن به خرید ظروف سرو پذیرایی اقدام کنید.

معمولا ظروف غذا خوری، لیوان و پیش دستی و …  در تعداد 6، 12، 18، 24 تایی در بازار موجود است که بهتر است به تعداد میهمان هایی که دارید خرید کنید که هم وسایلتان کم نباشد و هم تعداد آن زیاد از حد نباشد که موجب شلوغی آشپزخانه شما شود و هم هزینه اضافی بابت خرید بیشتر پرداخت کنید.

5. توجه به شکل و طرح ظروف

اگر تصمیم به خرید ست کامل ظروف سرو و پذیرایی دارید همه را از یک نوع و جنس بخرید. اگر می خواهید با خرید بعضی از ظروف سرو و پذیرایی ظرف هایتان را کامل کنید، در خرید حتما به این نکته دقت کنید که از لحاظ جنس و رنگ و طرح با بقیه وسایلتان همخوانی داشته باشند تا هنگام پذیرایی زیبا به نظر برسند.

6. وزن ظروف

هنگام خرید ظروف سرو و پذیرایی به وزن ظروفی که می خرید دقت کنید که سنگین نباشند که هنگام استفاده موجب اذیتتان شوند.

 

عمده فروشی های لوازم آشپزخانه

 

ازجمله کسانی که از ظروف سرو و پذیرایی استفاده میکنند فروشگاه های  عمده فروشی لوازم آشپزخانه  هستند زیرا عمده فروشی ها بخش اصلی هستند و باید ظروف و لوازم فروشگاه های لوازم خانه و آشپزخانه را از لحاظ ظروف سرو وپذیرایی پوشش دهند.

عمده فروشی ها باید انواع مختلف ظروف سرو و پذیرایی را از جنس، مدل، رنگ و رنج قیمت مختلف داشته باشند و جنس هایشان تکمیل باشد که بتوانند ظروف سرو و پذیرایی فروشگاه ها را به طور کامل پخش کنند که اجناس فروشگاه ها تکمیل باشد تا افرادی که برای خرید مراجعه می کنند بتوانند تمام ظروف مورد نیازشان را تهیه کنند.

 

راهنمای خرید ظروف سرو و پذیرایی

 

بهترین راهنمای خرید ظروف سرو و پذیرایی

 

ممکن است قصد خرید برای جهیزیه را داشته باشید و  اطلاعات و تجربه کافی راجب ظروف و لوازم مورد نیاز برای سرو و پذیرایی نداشته باشید و برای خرید ظروف احتیاج به کمک و راهنمایی داشته باشید.

در این صورت بهترین راهنمای خرید ظروف سرو و پذیرایی کسانی هستند که تجربه مهمان داری دارند و می دانند که چه وسایلی برای سرو و پذیرایی لازم است و چه جنسی از ظروف برای استفاده در میهمانی ها مناسب تر است.

راهنمای بعدی برای خرید ظروف سرو و پذیرایی سایت های آنلاین هستند. می توانید با مراجعه به بخش نظرات سایت های آنلاین متوجه شوید که افرادی که از این سایت ها خرید کرده اند از چه جنس لوازمی بیشتر رضایت داشتند و اینکه با دیدن ظروف سرو و پذیرایی موجود در سایت اطلاعاتی راجب وسایلی که برای پذیرایی ضروری است آشنا شوید و مدل ها  و طرح های مختلف ظروف را ببینید تا با انواع ظروف آشنا شوید و بدانید خرید چه ظروفی ضرورت دارد و از شکل و طرح ظروفی که جدید آمده اند آگاه شوید و ظروف با طرح جدید خریداری کنید.

در مرحله ی آخر اگر قصد خرید حضوری از فروشگاه ها دارید می توانید از فروشنده فروشگاه ها راجب لوازم ضروری و کابردی ظروف سرو و پذیرایی اطلاعات کسب کنید و راهنمایی بگیرید.

 

جمع بندی

 

ظروف سرو و پذیرایی از جمله لوازم ضروری آشپزخانه می باشد هر چند که هر روزه از آن ها استفاده نمی کنید و فقط در میهمانی ها کاربرد دارد ولی باید سرویس پذیرایی کاملی داشته باشید که در میهمانی ها و دورهمی ها به مشکل نخورید.

در خرید طروف سرو و پذیرایی به نکانی باید توجه کنید: بودجه مورد نظرتان را مشخص کنید و طبق بودجه ی تعیین شده خرید کنید و در خرید دقت کنید ظروف سرو و پذیرایی که ضروری است را خریداری کنید و سعی کنید ظروف با کیفیت بخرید که مقاوم باشند و در هنگام خرید همه ظروف را یک شکل و یک دست بخرید که با هم هماهنگ باشند تا در هنگام پذیرایی زیبا و شکیل باشند و اگر می خواهید سرویس پذیرایی تان را تکمیل کنید حتما ظروفی بخرید که با بقیه ظروف از لحاظ رنگ و شکل و جنس هماهنگ باشند.

بهترین راهنمای خرید ظروف و پذیرایی کسانی هستند که تجربه میهمان داری دارند و می دانند چه ظروفی برای پذیرایی ضروری است و چه جنس مناسب تر است و بعد میتوان از سایت های آنلاین فروش ظروف پذیرایی و نظر کاربران هم استفاده کرد. از فروشنده فروشگاه های لوازم منزل هم میتوان راهنمایی لازم را گرفت.

 

پیشنهاد ما به شما مطالعه:

بهترین لوازم کادویی آشپزخانه

راهنمای خرید چای ساز

10 نکته خرید شیک ترین لوازم آشپزخانه

راهنمای خرید لوازم آشپزخانه

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.