علت پف نکردن کیک در کیک پز برقی

علت پف نکردن کیک در کیک پز برقی

علت پف نکردن کیک در کیک پز برقی

 

کیک های خانگی به دلیل خوشمزه بودن طرفداران زیادی دارد و بسیاری علاقمندند در منزل برای عصرانه یا پذیرایی از مهمانشان کیک تهیه کنند. ولی به دلیل اینکه برای پخت کیک در منزل باید به نکات بسیاری توجه کرد اکثراً خرید کیک از بیرون را به درست کردن ان در منزل ترجیح میدهند. بعضی هم به دلیل اینکه در منزل گازفر، مایکروفر که اصلی ترین عامل در تهیه ی کیک پوک و خوشمزه است را ندارند، از تهیه ی آن در منزل خودداری می کنند زیرا معتقدند کیک روی گاز و درون قابلمه پف نمی کند و پوک نمیشود. بسیاری هم از کیک‌ پزهای برقی استفاده نمی کنند و دلیلش هم این است که می گویند کیک در کیک پزهای برقی پف نمی کند. در این مقاله سعی داریم علت پف نکردن کیک در کیک پز برقی را بررسی کنیم و اطلاعاتی در این زمینه به شما دوستداران کیک خانگی بدهیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید، امیدوارم که ‌مطالب آن برایتان مفید باشد.

 

4 دلیل نپختن کیک در کیک پز برقی

 

قبل از بررسی کیک پز و اینکه چرا کیک در کیک پز برقی پف نمی کند باید مواردی را هنگام تهیه مواد آن دقت کرد. هنگام تهیه ی مواد آن باید نکاتی را رعایت کنید تا کیکی با بافت عالی درست کنید. بسیاری به خاطر اینکه به این نکات آشنایی ندارند و در تهیه کیک آن را رعایت نمی کنند کیکشان خوب پف نمی کند و پوک نمی شود و دلیل آن را بی کیفیت بودن کیک پز یا گاز فر و دیگر می دانند هرچند که خوب بودن کیک پز هم بسیار مهم است.

 

دلیل نپختن کیک در کیک پز برقی چیست

 

نکاتی که در تهیه مواد کیک باید رعایت کنید:

 

۱. تمام ‌مواد سالم باشند و تاریخ مصرف آنها نگذشته باشد مخصوصاً بکینگ‌ پودر که مهم ترین عامل پف کردن کیک است.

۲. در مرحله ی بعد باید تمام مواد از قبل بیرون از یخچال باشد تا به دمای محیط برسد خیلی سرد و یا گرم‌ نباشند.

۳. مورد بعدی دقت در اندازه ی مواد است که طبق دستور تهیه، آن ها را پیمانه کنید و به ترتیب روش تهیه آن ها را با ‌هم ترکیب کنید که این نکته بسیار مهم است.

۴. نکات ریز دیگری هم هست که در حین ترکیب کردن مواد باید رعایت کنید که به آنها هم به طور خلاصه اشاره میکنیم، اینکه حتما زرده و سفیده را از هم جدا کنید و سفیده را انقدر با همزن، هم بزنید تا پف کند و سپس داخل یخچال قرار دهید تا پف آن‌ نخوابد. حتما آرد و بکینگ پودر را الک کنید تا کیک پوکی داشته باشید و بعد از مخلوط کردن سفیده دیگر آن را زیاد هم نزنید که پف سفیده کم شود.

اگر تمام نکات گفته شده را رعایت کردید و باز هم کیکتان پف نکرد دیگر مشکل از کیک پز برقی شما است که کیفیت و قابلیت پخت کامل کیک را ندارد. در ادامه به بررسی علت پف نکردن کیک در کیک پز برقی می پردازیم.

 

چرا کیک در کیک پز برقی پف نمی کند؟

 

در حال حاضر کیک پزهای مختلف در برندها گوناگون در بازار موجود است.‌ زمانی که قصد خرید کیک‌ پز را دارید ابتدا تحقیق کنید که برندی را تهیه کنید که امتحان خود را پس داده باشد و اکثر کسانی که از آن استفاده می کنند راضی باشند و سپس به خرید بپردازید. یکی از مدل هایی که امروزه طرفداران زیادی دارد و کسانی که از آن استفاده میکنند راضی هستند  کیک پز برقی یروکینگ  و  کیک پز برقی کنوود  است که مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است.

 

تفاوت کیک پز یروکینگ و کنوود

 

علت پف نکردن کیک

 

نکته ی بعدی دلیل نپختن کیک در کیک پز برقی این است که حتما به طرز استفاده از کیک پز آشنایی داشته باشید و درست از آن استفاده کنید. کیک پزها هم معمولا روش کارکرد آن ها به طور کلی یکسان است، فقط ممکن است در برخی از جزئیات با هم تفاوت داشته باشند. توصیه میکنیم برای آشنایی با روش استفاده از آنها حتما مقاله  نحوه استفاده از کیک پز برقی  را مطالعه بفرمائید تا با روش کلی تهیه آن آشنا شوید.

  • اگر از کیک پز درست استفاده می کنید و باز هم کیک شما‌ پف نمی کند دلیلش این است که کیک پز شما توانایی اینکه دمای داخل آن را به حدی که کیک کامل درون آن‌ پخته شود، برساند را ندارد و در این ‌مورد ضعیف عمل می کند‌.
  • مورد بعدی این است که باید دما داخل ظرف به طور یکنواخت پراکنده شود و تمام سطح کیک پز از کف گرفته تا دیواره ها کامل گرم شود و دمای یکسانی داشته باشد تا کیک شما به طور کامل پخته شود.
  • یکی دیگر از مهم ترین عواملی که موجب می شود کیک درون کیک پز پف نکند این است که اکثر آن ها محفظه ای ندارند که بتوان داخل کیک پز را بدون باز کردن درب آن متوجه شد و آنها برای اطلاع از پخت آن درب آن را باز می کنند و حرارت داخل آن یکباره خارج‌ می شود و کیک کامل نمی پزد. اگر هم درب را باز نکنند به دلیل اینکه زمان‌ پخت کیک های مختلف متفاوت است ممکن است کیک آن ها خام بماند و درون آن خمیر شود و یا اینکه بیش از اندازه داخل آن بماند و بسوزد و تمامی زحماتشان به هدر رود. کیک پز برقی یروکینگ و کنوود دارای قسمتی شیشه ای است که توسط آن می توان از روند پخت کیک داخل آن اطلاع پیدا کرد و احتیاجی به باز کردن درب آن حین پخت نمی باشد.
  • بعد از اینکه کیک کاملا پخت درب کیک پز را باز کنید، تا دمای داخل آن خارج شود و پف کیک شما نخوابد و بعد از کمی خنک شدن حتما آن را از کیک پز خارج کنید.

 

نتیجه گیری

 

برای تهیه ی کیک با کیفیت و پوک باید به عوامل‌ مختلفی توجه کرد و این ‌نکات از زمانی که تصمیم به شروع به پخت کیک می کنید تا زمانی که کیک را از قالب خارج می کنید، باید رعایت شود. از دمای مواد لازم تا میزان پیمانه و ترتیب ترکیب کردن آن ها گرفته تا کیفیت کیک پزی که داخل آن کیک را برای پخت قرار می دهید مهم است و حتی بعد از آماده شدن باید درب کیک پز باز بماند تا پف کیک نخوابد که تمام این نکات باید ریز به ریز رعایت شود تا کیک شما کامل پف کند و داخل آن پوک شود.‌

برای اینکه بدانید چه کیک پزی را بخرید، مقاله  چطور بهترین کیک پز برقی را انتخاب کنم  را مطالعه کنید.

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  1. رقیه گفت:

    ممنون از توضیحاتتون عالی بود

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.