علت گرفتگی لوله فاضلاب + راهکار بازشدن بدون دردسر

علت اصلی گرفتگی لوله فاضلاب چیست

علت گرفتگی لوله ها

 

درون آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حیاط منازل خروجی هایی برای تخلیه ی آب وجود دارد که هنگام شست و شو آب از طریق این لوله ها خارج‌ می شود و اولین نکته ی مهم در مورد طراحی و‌ وصل نمودن درست و اصولی لوله ها به همدیگر است که آب به راحتی از آن‌ خارج شود و گیر نکند و با فرض اینکه به این ‌مورد در زمان ساخت دقت شده است، باز هم احتمال گرفتگی لوله ها به دلایل مختلف وجود دارد که باز کردن آن ها دردسر بسیاری دارد. در این مقاله در مورد علت گرفتگی لوله فاضلاب + راهکار بازشدن بدون دردسر آن صحبت خواهیم کرد و قصد داریم شما را با محصولی به نام  نی لوله باز کن  که جدیدترین و بی دردسرترین وسیله برای باز کردن گرفتگی لوله می باشد آشنا کنیم.

 

دلیلی اصلی گرفتگی لوله فاضلاب

 

لوله ها به دلایل مختلف ممکن است دچار گرفتگی شود که شامل:

۱. نخاله ساختمانی از بدترین حالت های گرفتگی لوله است که در زمان ساخت نخاله داخل لوله گیر کرده باشد و موجب گرفتگی آن‌ شوند که برطرف کردن آن دردسر زیادی دارد.

۲. گرفتگی با دستمال توالت در سرویس بهداشتی. بسیاری افراد پس از استفاده از دستمال توالت آن را داخل  توالت می اندازند که باعث تجمع آن ها می شود و سفت‌ می شوند و بعد از مدتی دچار گرفتگی لوله می شود.

۳. تجمع  چربی و روغن داخل سینک ظرفشویی به دلیل وجود روغن و چربی در ظروف، آن ها در لوله ها جمع می شود و موجب گرفتگی سینک ظرفشویی میشود.

۴. باقیمانده غذا و تفاله ی چای از دیگر عواملی که موجب گرفتگی لوله ها می شود باید از ریختن باقیمانده ی غذا و تفاله چای داخل سینک جلوگیری کنید.

۵. رسوبات آب یکی از رایج ترین عوامل گرفتگی لوله ها تجمع رسوبات آب می باشد.

 

نشانه های گرفتگی لوله چیست

 

از دیر تخلیه شدن آب سینک، روشویی، سرویش بهداشتی و کف حمام و یا جمع شدن آب درون آن می توان متوجه گرفتگی لوله شدکه گاهی به دلیل تجمع جربی و روغن و باقیمانده ی غذا ممکن است بوی نامطبوعی هم به مشامتان برسد. همچنین ممکن است از لوله های زیر سینک آب چکه کند که این هم یکی از نشانه های گرفتگی لوله می باشد.

 

راحت و بی دردسر لوله فاضلاب رو خودت بازکن

 

راه های مختلف باز کردن لوله ها

 

راه های مختلف برای باز کردن گرفتگی لوله ها وجود دارد که بعضی از روش ها ترکیب کردن بعضی از مواد داخل منزل می باشد و بعضی هم مواد شیمیای هستند که اگر با این ها گرفتگی برطرف نشود باید از لوله باز کن های حرفه ای که دستگاه های مخصوص دارند استفاده کنید.

۱. می توان لوله های زیر سینک را باز کرد و تمیز نمود که کار سخت و زمانبری است.

۲. از محلول سرکه و جوش شیرین برای رفع گرفتگی استفاده کرد.

۳. نوشابه هم‌گرفتگی لوله را باز میکند.

۴. می توان از پودرهای مخصوص لوله باز کن استفاده نمود.

۵. اسید لوله باز کن و جوهر نمک هم از مواد شیمیایی هستند که برای باز کردن گرفتگی لوله از آن‌ استفاده می کنند که بسیار خطرناک است و به دلیل قوی بودن مواد تشکیل دهنده اش ممکن است باعث پوسیدگی لوله ها شود. همچنین اگر کمی از آن به پوست دستتان‌ برخورد کند دچار سوختگی می شود.

۶. نی لوله باز کن یکی از جدیدترین لوازمی است که بسیار کاربردی است و استفاده از آن راحت است و خطری برای سلامتی ندارد. ترکیب جدید و حرفه ای در تولید آن به کار رفته که در حال حاضر بهترین ابزار برای باز کردن گرفتگی لوله می باشد. با خرید نی لوله باز کن برای یک سال یا حتی بیشتر خیالتان بابت گرفتگی لوله هایتان راحت می باشد. زیرا این محصول دارای بسته هایی است که در هر بسته ۱۲ عدد نی لوله باز کن وجود دارد.

 

طریقه استفاده از نی لوله بازکن

 

طریقه استفاده از نی لوله بازکن

 

استفاده از نی لوله باز کن بسیار راحت است و برای استفاده از آن کافی است با باز کردن بسته، یک نی از آن خارج کنید و آن را داخل لوله ای که دجار گرفتگی شده است، بندازید و بعد از ۲ الی ۳ دقیقه آب داغ را روی آن‌ باز کنید. این‌ نی به دلیل تشکیل شده از آنزیم های قوی و بسیار فعال که دارای خاصیت قلیایی می باشد، دارای قدرت پاک‌کنندگی بسیار قوی است و تمام‌ چربی، روغن، باقیمانده غذا، تفاله چای و … را در کمترین زمان حل می کند و از لوله خارج‌ می کند که موجب باز شدن گرفتگی لوله می شود. حتی قادر است بوی نامطبوع داخل لوله ها را برطرف کند و استفاده از آن هیچ خطری برای سلامتی ندارد. از آن برای باز کردن گرفتگی لوله حمام به دلیل تجمع مو و فاضلاب سرویس بهداشتی هم می توان استفاده کرد.

 

قیمت نی لوله بازکن

 

نی لوله باز کن در قیمت های متفاوتی در بازار موجود است که می توان آن را به صورت حضوری و آنلاین تهیه نمود. یکی از سایت های آنلاین‌که نی لوله بازکن را به قیمت عمده با کیفیت بالا عرضه می کند عمده فروشی لوازم آشپزخانه عبدی می باشد. که فروشگاه داران هم‌ می توانند برای فروش آن در فروشگاهایشان به تعداد عمده سفارش دهند. زبرا به دلیل کارکرد عالی و استفاده راحت ‌مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و متقاضیان بسیاری دارد.

 

نکات ‌مهم در زمان استفاده از نی لوله باز کن

 

استفاده از این‌محصول بسیار راحت است و استفاده از آن سختی خاصی ندارد ولی هنگام استفاده باید به نکاتی دقت کنید.

  • قبل از استفاده مطمئن شوید که لوله با وسایل درشت و بزرگ دچار گرفتکی نشده است.
  • هنگام استفاده از آن کافی است فقط یکی از آن را داخل لوله بیندازید و احتیاج نیست چند نی داخل لوله قرار دهید.
  • حتما بعد از چند دقیقه آب داغ را روی آن باز کنید تا آنزیم ها حل شوند و گرفتگی را باز کنند.
  • قبل از استفاده اطمینان پیدا کنید که داخل سینک یا کف حمام و سرویس بهداشتی تمیز باشد و با باز کردن آب مواد اضافی دیگری وارد لوله نشود.

 

نتیجه گیری

 

لوله در منازل و حتی ادارات باعث تخلیه آب وسایل شسته شده می شوند و ممکن است به دلایل مختلف دچار گرفتگی شوند که عوامل را در مقاله ذکر کردیم و روش های مختلف باز کردن‌ گرفتگی را معرفی کردیم. در این مقاله سعی کردیم علت گرفتگی لوله فاضلاب + راهکار بازشدن بدون دردسر زا توضیح دهیم و محصول جدیدی به نام نی لوله باز کن را خدمتتان معرفی کردیم که معایب و سختی روش های دیگر را ندارد و حتی توانایی رفع بوی نامطبوع داخل لوله را دارد و احتیاج نیست برای گرفتگی لوله با آوردن لوله باز کن های حرفه ای هزینه زیادی کنید و با خرید یک بسته ازاین ‌محصول تا مدت ها مشکلی بابت گرفتگی لوله ها ندارید.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.