نحوه استفاده از کیک پز برقی

نحوه استفاده از کیک پز برقی

نحوه استفاده از کیک پز برقی

 

امروزه به دلیل کوچک بودن فضای‌ آپارتمان و به طبع کوچک شدن آشپزخانه ها بسیاری از آن ها از گاز رومیزی استفاده می کنند تا قسمت زیرین آن را کشو یا کابینت برای چیدمان وسایل قرار دهند. اگر فضای آشپزخانه جواب دهد فر توکار قرار می دهند و در غیر اینصورت دیگر فری در آشپزخانه وجود ندارد و کسانی که مایلند کیک خانگی تهیه کنند، بهترین گزینه برای آنها استفاده از کیک‌ پز برقی است. به همین دلیل امروزه کیک پزهای مختلفی در مدل های بسیار گوناگون و متنوع در بازار موجود است که باید حتما قبل خرید اطلاعاتی در مورد آن ها داشته باشید تا یکی از بهترین مدل ها را خریداری کنید. یکی از مدل هایی که استقبال بسیاری از آن شده است  کیک پز برقی کنوود  و  کیک پز برقی یروکینگ  است که محصولی بسیار با کیفیت بوده و اکثر خریداران از انتخاب و خرید آن راضی بودند. ولی به این نکته دقت کنید که هر چند این‌ مدل‌ عملکرد خوبی داشته، ولی برای اینکه بتوانید کیک خوبی درست کنید و از خوردن آن نهایت لذت را ببرید‌ و به کیک ‌پز هم آسیبی نرسد باید طرز استفاده از آن را به خوبی بلد باشید و از آن درست استفاده نمایید. در ادامه نحوه استفاده از کیک پز را به تفصیل شرح داده ایم.

کیک پز برقی یروکینگ

طرز استفاده از کیک پز برقی برای اولین بار

 

کیک پزهای برقی در ابعاد و اندازه ی یک ماهیتابه است که توسط کابل به برق متصل می شود و انرژی خود را از برق شهری تامین‌ میکند‌. مهمترین نکته هنگام استفاده از کیک پز این‌ است که به هیچ عنوان آن را خالی و بدون ‌محتویات به برق متصل نکنید زیرا کیک‌ پز آسیب می بیند. نکته ی بعدی اینکه حتما از سالم بودن سیم برق آن مطمئن شوید تا احیاناً دچار برق گرفتگی نشوید. بعد از رعایت این نکات قبل از وصل نمودن کیک پز به برق ابتدا سطح داخلی آن را چرب کنید و سپس مواد کیک را به آرامی داخل آن بریزید و درب آن را ببندید و اطمینان حاصل کنید که کاملا درب آن بسته شده باشد.

در نهایت کابل آن را به برق وصل کنید و تا زمانی که کیک کامل بپزد درب آن را باز نکنید تا خللی در روند پخت کیک ایجاد نشود‌‌. بعد از سپری شدن زمان پخت، کیک پز را خاموش کنید، از برق بکشید و درب آن را باز کنید، کمی زمان دهید تا حرارت آن خارج شود و بعد کیک را از داخل ان توسط قاشق یا کفگیر پلاستیکی یا چوبی که به دیواره ی آن خط و خشی وارد نکند خارج کنید .به دلیل اینکه کیک پز با برق کار می کند آن را به هیچ عنوان با آب نشویید و برای تمیز کردن داخل آن از دستمال نرم و مرطوب استفاده کنید.

اگر تمام نکات ذکر شده در مورد نحوه ی استفاده از کیک پز برقی را رعایت کردید ولی باز کیک شما پف نکرد و پوک نشد می توانید با مطالعه ی مقاله  علت پف نکردن کیک در کیک پز برقی  با نکات بیشتری آشنا شوید و دلیل پف نکردن کیکتان را پیدا کنید.

 

نتیجه گیری

 

همانطور که می دانید برای انجام هرکاری باید مراحل آن را با دقت انجام دهید و تمام نکات را رعایت کنید تا نتیجه ی خوبی بگیرید. استفاده از وسایل برقی هم همین طور می باشد و باید نکات استفاده از آن را بدانید و با طرز استفاده از آن کاملا آشنا باشید تا در کنار نتیجه ی خوب گرفتن به وسیله تان آسیب نرسد. کیک پز برقی یروکینگ و کنوود هم که امروزه از پر طرفدارترین محصولات می باشد، از این قائده مستثنی نیستند.

به همین دلیل سعی کردیم در این مقاله طرز استفاده از کیک پز برقی را به طور کامل توضیح دهیم و تمام نکات مهمی که باید رعایت شود را ذکر کنیم تا زمان استفاده به مشکلی برنخورید و کیکی با کیفیت بی نظیر تهیه کنید.

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  1. کبری احمدی گفت:

    خدا خیرتون بده بابات توضیحاتی که دادید

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.