چگونه رو تختی را فیکس کنیم؟

چگونه رو تختی را فیکس کنیم

چگونه رو تختی را فیکس کنیم؟

 

یکی از مواردی که رعایت آن در مرتب به نظر رسیدن اتاق خواب تاثیر بسیاری دارد منظم بودن تخت خواب می باشد. برای اینکه تخت مرتبی داشته باشید باید به نکاتی در استفاده از نوع و جنس رو تختی و همچنین نحوه ی مرتب کردن آن بدانید تا در این زمینه موفق باشید. در این ‌مقاله قصد داریم ‌نکات کاملی در رابطه با نحوه فیکس کردن رو تختی خدمتتان عرض کنیم که با رعایت کردن این موارد دیگر تخت شلخته و نامرتبی نخواهید داشت.

 

مزایا و معایب استفاده از تخت خواب

 

خوابیدن روی تختخواب مزایای بسیاری دارد و یکی از آنها این می باشد که دیگر لزومی ندارد که هر شب برای خوابیدن رختخواب بیندازید و صبح ها آن را جمع نمایید. جدا از فواید بسیار دیگری که تختخواب دارد معایبی هم دارد که رایج ترین آن ‌مرتب و صاف نماندن رو تختی است. یکی از دلایل آن ‌تکان خوردن های مکرر در طول شب است که باعث جمع شدن ملحفه ی روی آن ‌می شود و هر روز صبح پس از بیدار شدن باید آن را مرتب نمایید.

به دلیل زمانبر بودن این فرآیند بسیاری از انجام آن سر باز می زنند و این‌ کار باعث می شود که تخت آنها ظاهر شلخته ای داشته باشد که بسیار بد است. آرامش داشتن رابطه ی مستقیمی با نظافت و مرتب بودن اطرافتان دارد و زمانی که پس از گذراندن یک روز پرکار و خسته از سرکار بر‌می گردید اگر با اتاق مرتبی که روتختی آن نیز بسیار مرتب است و روی آن یک از رو تختی بسیار زیبا استفاده شده است، مواجه شوید قطعا حس خیلی خوبی خواهید داشت تا زمانی که همه چیز نامرتب و شلخته باشد.

کمی قبل گفتیم بسیاری علاقه ای به مرتب کردن هر روره تخت ندارند. فکر می کنید دلیل آن‌ چه چیزی می باشد؟ مگر این کار چقدر زمان ‌می برد؟

درست است کشیدن یک رو تختی و صاف کردن آن شاید بیش از ۲ دقیقه زمان نیاز نداشته باشد. حتما با خود به این فکر می کنید انجام کاری که ۲ دقیقه زمان لازم دارد اصلا سخت نیست که بسیاری علاقه به انجام آن ندارند.

 

نحوه ی مرتب کردن تخت خواب در 20 ثانیه

 

نحوه ی مرتب کردن تخت خواب

 

اما ‌موضوع فقط این نیست، مسئله ای که باعث طولانی شدن اصلی زمان آن می شود، مرتب کردن ملحفه ای است که زیر روتختی وجو دارد. زمانی که شب تا صبح روی تخت خوابیده اید بر اثر تکان‌ خوردن های شما ‌ملحفه جمع و بعد از چند روز ممکن است چروک‌ هم ‌بشود. با این‌حال اگر روی آن رو تختی بکشید، ظاهرش فرقی با زمانی که چیزی روی آن ‌نیست ندارد. اگر بخواهید جلوه ی مرتبی داشته باشد باید در قدم اول بالش های روی تخت را بردارید.

ملحفه ای که روی آن وجود دارد را صاف کنید و حتی گاهی نیاز به اتو کردن هم دارد، سپس اطرافش را زیر تشک ‌تخت قرار دهید و پس از آن‌ رو تختی را روی آن بکشید و صاف نمایید. در نهایت بالش ها را روی آن بگذارید. حالا متوجه سختی کار شدید؟ درک کردید که انجام هر روزه این کار بسیار زمانبر و سخت است‌. به نظرتون راهکار درست چیست؟ بله فیکس کردن رو تختی به روش درست، راه حل مناسبی می باشد. در ادامه نحوه فیکس کردن رو تختی خدمتتان بازگو می کنیم.

 

4 روش مرتب کردن رو تختی

 

1. استفاده از رو تختی های با اطراف کش دوزی شده

 

روش اول استفاده از رو تختی هایی است که اطراف آن کش دوزی شده است‌. برای فیکس کردن اینگونه رو تختی ها بعد از کشیدن آنها روی تخت و صاف کردنش اطراف آنها را زیر تشک می گذارید. انها به وسیله ی کش هایی که اطرافش دوخته شده روی تخت ثابت می ماند و از جمع شدن آن جلوگیری می شود. اما این را بدانید که این روش خیلی مناسب نیست زیرا کش انقدر سفت نیست که رو تختی کاملا ثابت بماند و قطعا در طول شب جمع خواهد شد.

 

آموزش مرتب کردن تخت خواب با روتختی کش دار

 

2. استفاده از پد های محافظتی

 

رو تختی هایی در بازار وجود دارند که از موادی ساخته شده است که هیچ‌گونه آبی را از خود عبور نمی دهند و نسبت به رو تختی های معمولی ضخیم تر هستند. استفاده از آن ها از لحاظ بهداشتی بسیار مناسب است ولی آنها مرتب نمی مانند و فیکس کردنشان نیز سخت است و رو تختی های رنگی و زیبا روی آنها به خوبی قرار نمی گیرند و باید ملحفه ی تخت را از جنس نازک تر و به رنگ سفید انتخاب نمایید تا به راحتی روی تشک صاف قرار بگیرید، رنگ سفید هم علاوه بر اینکه کوچک ترین لکی را روی آن نشان داده می شود با هر رنگ دکوراسیونی هماهنگی دارد.

 

آموزش مرتب کردن تختخواب با پد رو تختی

 

3. وصل نمودن دامن های مخصوص اطراف تخت

 

این روش در هتل ها بسیار استفاده می شود. ‌پارچه هایی هستتند که توسط کشی که بالای آنها دوخته می شوند بسیار پرچین هستند که نما و جلوه ی بسار زیبایی دارند. زمانی که روتختی را روی تخت می کشید این دامن ها را اطراف تخت قرار می دهید. این مورد باعث می شود زمانی که رو تختی را زیر تشک می گذارید، این دامن ها از نامرتب دیده شدن تخت و جلوه ی نازیبای آن زمانی که ملحفه را به زیر آن قرار می دهید، جلوگیری می کند. با اینکه این روش در هتل استفاده می شود و ظاهر بسیار شیکی دارد، اما استفاده از آن ها معایبی دارد. عیب آن هم این می باشد که مرتب کردن این مدل زمانبر است و باید علاوه بر روتختی دامن اطراف آن را هم بشویید.

 

آموزش مرتب کردن تحت خواب با دامن تخت خواب

 

4. استفاده از گیره های نگهدارنده رو تختی

 

یکی از جدیدترین‌ محصولاتی که خلاقیتی نوین در تولید آن به کار رفته و برای فیکس کردن رو تختی بسار مناسب است و نصب آن برای فیکس کردن آن هیچ کدام از معایب روش های قبل را ندارد. گیره نگهدرنده رو تختی است که در دو مدل طراحی و ساخته شده اند.

 

4-1. گیره نگهدارنده رو تختی 4 عددی

 

این ‌مدل از ۴ گیره تشکل شده که سر هر کدام از آنها سه شاخه هستند که سری آن ها گیره های فلزی نصب شده است. زمانی که ملحفه ی تخت را روی آن می کشید، می توانید هر گوشه ی آن را با یکی از این‌ گیره ها فیکس کنید. آنها توسط گیره روی تخت به محکمی قرار می گیرند که موجب ثابت ماندن آن می شود و دیگر روتختی با کوچکترین حرکتی جمع نخواهد شد. با استفاده از این گیره ملحفه ی تخت صاف می ماند و هر صبح فقط کافی است رو تختی را روی آن بکشید و دیگر به صاف و مرتب کردن ملحفه ی زیر احتیاجی ‌نیست زیرا کاملا صاف و یکدست می ماند.

 

گیره نظم دهنده رو تختی 4 عددی

دکمه خرید

 

4-2. گیره نگهدارنده رو تختی 2 عددی

 

این‌ محصول نیز همانند مدل قبلی است با این تفاوت که دارای دو کش است که دو سر آن سه شاخه است و به هریک از شاخه های آن گیره ای برای متصل شدن به رو تختی وجود دارد. طریقه ی نصب این ‌مدل به صورت ضربدری است، طول کش ها قابلیت تغییر دارند و می توانید با توجه به ابعاد تختتان طول کش را تنظیم نمایید و پس از صاف کردن تخت به وسیله ی وصل نمودن گیره ها آن را فیکس نمایید. این مدل با قرار گرفتن روی تخت از جمع شدن وسط ارو تختی نیز جلوگیری می کند.

 

خرید گیره نگهدارنده رو تختی 2 عددی به قیمت عمده از پخش عبدی

دکمه خرید

 

جمع بندی نحوه فیکس کردن رو تختی

 

با توجه به مطالبی که در طول مقاله ذکر کردیم برای مرتب کردن رو تختی می توانیم از روش های مختلفی استفاده کنیم. طبق بررسی های انجام شده روشی که معایب کمتری دارد و با استفاده از آن رو تختی شما جمع نمی شود و همیشه مرتب و منظم‌ می ماند استفاده از گیره های نگهدارنده تخت است. محصولی که در طراحی و ساخت آن معایب روش های قدیمی مد نظر قرار گرفته و سعی بر برطرف نمودن آنها کرده اند.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.