راه‌‌ های جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو

راه‌‌ های جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو

راه‌‌ های جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو

 

یکی از مشکلاتی که برای خودرو پیش می آید آفتاب سوختگی داخل و بدنه ی آن می باشد زیرا اشعه ی ‌آفتاب بسیار‌ قوی است و روی ذرات رنگ بدنه ی ماشین نفوذ کرده و در ابتدا باعث سوختگی رنگ سطحی آن می شود و آن را از بین می برد. ولی اگر مدت زمان بیشتری زیر نور مستقیم خورشید باشد دچار آفتاب سوختگی عمیق تری می شود و به رنگ اصلی آن آسیب وارد می کند که باید برای از بین بردن سوختگی، رنگ ماشین کامل تراشیده شود و مجدد رنگ شود که هزینه ی بالا و دردسر زیادی دارد. اگر هم به همان صورت بماند، علاوه بر افت ارزش خودرو، ظاهر نازیبایی هم دارد. اگر این اتفاق برای خودروی شما بیفتد یا باید به همان شکل از آن استفاده کنید و بعد با قیمت پایین تری آن را بفروشید، یا آن را با روش های مختلف تعمیر کنید که هزینه های بسیار بالایی دارد و به صرفه نیست. بهترین راهکار برای سالم ماندن خودرو استفاده از راه‌‌ های جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو می باشد تا خودروی شما دچار چنین مشکلاتی نشود. در این مقاله در مورد روش های مراقبتی داخل خودرو و روش های مراقبتی بدنه خودرو صحبت می کنیم.

 

روش های مراقبتی داخل خودرو

 

قسمت های داخلی خودرو هم در اثر قرار گرفتن در مقابل نور خورشید دچار سوختگی و آسیب می شوند. در این قسمت سعی داریم راه هایی برای جلوگیری از سوختگی داخل خودرو را به شما معرفی کنیم.

۱. اولین راهی که ممکن است به ذهن شما برسد تا از آفتاب سوختگی پیشگیری کنید این است که خودرویتان را در محلی که سایه می باشد، پارک کنید و یا خودرو را در پارکینگ های مسقف قرار دهید. این راه حل درستی است و قطعا بهترین راهکار است ولی خوب ممکن است همیشه چنین محلی برای پارک خودرو پیدا نکنید، در این صورت باید چه کنید.

 

۲. استفاده از توری آفتابگیر پنجره ماشین بهترین گزینه است. اگر یک  توری آفتابگیر پنجره ماشین  داشته باشید زمانی که خودرویتان را در آفتاب پارک می کنید، با قرار دادن آن ها روی پنجره ماشین از نفوذ نور خورشید به داخل خودرو جلوگیری می کنید که مانع سوختن بدنه ی داخلی آن می شود. همچنین می توانید از آن در زمان رانندگی هم استفاده کنید تا نور خورشید راننده و افرادی که داخل خودرو هستند را اذیت نکند و این محصول مزایای دیگری هم دارد. زمانی که آن را احتیاج ندارید می توانید آن را جمع کنید و در جیب صندلی قرار دهید، زیرا فضای زیادی برای نگهداری آن نیاز ندارید. حتی فروشگاه داران هم‌ می توانند با خرید عمده این  لوازم جانبی خودرو  آن را برای فروش داشته باشند زیرا محصولی بسیار کاربردی می باشد.

 

توری آفتابگیر پنجره ماشین

 

۳.  استفاده از آفتابگیرهایی است که آن را روی شیشه ی جلوی خودرو قرار می دهند تا آفتاب داشبورد و قسمت های داخلی آن را نسوزاند. این نوع آفتابگیرها هم تاشو هستند و هم برای نگهداری از آن به فضای زیادی نیاز ندارید. یک نمونه از این آفتابگیرها،  آفتابگیر دو کاره خودرو  نام دارد.

 

آفتابگیر دو کاره خودرو

 

4. استفاده از روکش های مخصوص که آن را روی داشبورد و قسمت عقب ماشین زیر شیشه ی عقب قرار می دهند که هم جنبه ی دکوری دارد و فضای داخلی خودرو را زیباتر می کند و هم از تابش مستقیم نور خورشید به آن قسمت ها جلوگیری می کند.

 

روش های مراقبت از بدنه خودرو

 

روش های مراقبتی بدنه خودرو

 

بدنه ی خودرو بیش از داخل خودرو دچار آفتاب سوختگی می شود و خودروهایی که رنگ آن نقره ای است بیشتر در معرض خطر هستند و رنگ آن ها آسیب جدی تر می بینند. در مقابل خودروهای به رنگ سفید کمترین آسیب را میبینند ولی آنهایی که رنگ بدنه ی آن ها مشکی هستند چون نور را بیشتر به خود جذب می کند، رنگ بدنه ی آن ها بیشتر آسیب می بیند. قصد داریم برای پیشگیری از ایجاد آفتاب سوختگی بدنه ی خودرو روش هایی را به شما پیشنهاد دهیم.

۱. همانطور که در روش مراقبتی داخل خودرو گفتیم اولین راهکار پارک کردن ماشین در سایه یا پارکینگ های مسقف است که اصلا در معرض آفتاب نباشد و دچار سوختگی نشود.

۲. حال اگر همچنین شرایطی برای پارک خودرو نداشته باشید و پیدا نکنید چه کنید، بهتر است از روکش خودرو های مات استفاده کنید. هر زمان که آن را زیر آفتاب پارک می کنید روکش را روی کل ماشین بکشید که استفاده از آن بسیار راحت می باشد در این صورت آفتاب به بدنه ی خودرو نمی خورد و به رنگ آن آسیب وارد نمی شود و علاوه بر آن ظاهر زیبایی هم به خودرویتان می دهد.

۳. از روش های دیگر پیشگیری از سوختگی بدنه ی خودرو این‌ می باشد که در فاصله زمانی های کوتاه خودرویتان را تمیز کنید، زیرا گرد و غبار مخصوصا اگر زیاد در سفر هستید و خودرویتان بیشتر در معرض شن و گرد خاک جاده می باشد به رنگ آن آسیب می رساند. فضولات پرندگان علاوه بر آفتاب هم به رنگ خودرو آسیب وارد می کند. ولی اگر آنها را زود تمیز نمایید از آسیب به رنگ بدنه ی آن جلوگیری می کنید.

۴. استفاده از اسپری نانو سرامیکی

این روش مناسبی است هرچند که این کار  هزینه زیادی دارد ولی از آفتاب سوختگی خودرویتان محافظت می کند. برای اینکار ابتدا باید خودرو توسط متخصص این کار چند بار پولیش شود تا هم ‌خط و خش روی بدنه از بین برود و هم بدنه خودرو  برای مواد سرامیکی نانو آماده شود. سپس بدنه ی خودرو را با مواد سرامیکی نانو می پوشانند که این کار از رنگ بدنه ی خودرو در برابر آفتاب سوختگی جلوگیری می کند. ولی حتما به این نکته توجه داشته باشید که برای این کار حتما از کسانی که در این زمینه تخصص دارند استفاده کنید تا کار را به درستی انجام دهند.

 

نتیجه گیری

 

آفتاب سوختگی یکی از مشکلاتی است که هم به بدنه ی ماشین و هم داخل خودرو آسیب می رساند و علاوه بر کاهش ارزش خودرو، ظاهر زیبای  آن را از بین می برد. قطعا باید برای پیشگیری از ایجاد شدن این مشکل از  راه‌‌ های جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو استفاده کنید. همان طور که در طول مقاله مطالعه کردید، روش های مراقبتی داخل خودرو و روش های مراقبتی بدنه ی خودرو را معرفی کردیم تا از ایجاد آفتاب سوختگی جلوگیری شود و مجبور نشوید بابت برطرف کردن آن هزینه ی زیادی کنید یا خودرویتان را با قیمت کمتر بفروشید.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.