لوازم مورد نیاز برای سفر + لیست آن

لوازمی که در سفر باید همراه داشته باشی

لوازم مورد نیاز برای سفر چه چیزهایی هستند؟

 

یکی از لذت بخش ترین کارها سفر رفتن است زیرا روحیه افراد با سفر و دور شدن از محل کار و زندگی روزمره عوض می شود و به کسب روحیه و آرامش پیدا کردن کمک شایانی می کند. سفر کردن موجب می شود که بتوان پس از آن با انرژی مضاعف به کار و زندگی پرداخت. سفر رفتن روش های مختلفی دارد که براساس نوع سفری که می روید احتیاج به اسباب و وسایلی دارید تا سفر خوبی داشته باشید و احتیاج به چیزی نداشته باشید که لنگ بمانید.

اولین قدم قبل از سفر رفتن این می باشد که باید نوع سفرتان را مشخص کنید که آیا سفرتان کاری، دوستانه، سفر کمپینگی، سفر در دل طبیعت، یا سفر با خانواده با ماشین شخصی است؟

پس از مشخص کردن نوع سفر باید متناسب با سفرتان وسایل مورد نیازتان را جمع آوری کنید. در زمان جمع آوری قطعا برایتان پیش آمده که وسایلی را فراموش کرده و یا جا گذاشته اید. پیشنهاد ما به شما این است که  یک چک لیست قبل از سفر آماده کنید. چک لیستی از وسایلی که مورد نیازتان است و سپس براساس آن شروع به جمع آوری وسایل کنید.

فرض کنید تصمیم دارید با خانواده با خودروی شخصی سفری چند روزه به شهری داشته باشید. در این صورت باید لوازم مورد نیاز برای سفر را جمع آوری کنید. وسایل مورد نیاز برای سفر به چند دسته ی مختلف تقسیم‌ می شود. وسایل شخصی، وسایل بهداشتی، وسایلی برای تهیه ی غذا، مواد غذایی و خوراکی، لوازم الکتریکی، وسایل ایمنی، لوازم جانبی خودرو برای تعمیر و چک کردن آن و … که در مورد همه ی آنها صحبت خواهیم کرد.

 

مهمترین لوازمی که در سفر باید داشته باشید

 

چک لیست لوازم مورد نیاز سفر

 

1. وسایل شخصی: هر کدام از افراد خانه باید وسایل شخصی مورد نیازشان مانند لباس متناسب با آب و هوای شهری که قصد سفر کردن به آن جا را دارند، بردارند. در مرحله اول باید چمدان یا یک کیف مناسب را برای قرار دادن وسایل شان انتخاب کنند. سپس ست های مختلف لباس برای بیرون، لباس راحتی برای زمان استراحت، کفش یا کتانی مناسب، لباس زیر، جوراب و … که ممکن است این ها براساس نوع سفر تغییراتی در آن ایجاد شود. مثلا اگر به طبیعت می روید لباس اسپرت ورزشی مناسب طبیعت همراهتان داشته باشید. اگر قرار است سفری به سواحل داشته باشید لباسی مناسب ساحل با خود ببرید.

2. وسایل بهداشتی: هنگام سفر احتیاج به یک سری وسایل بهداشتی مثل مواد شوینده مورد نیاز برای حمام کردن، دستمال کاغذی، مایع شوینده دست، شانه، مسواک، خمیردندان، حوله شخصی و … نیاز است.

3. مدارک شخصی: حتما هنگام سفر رفتن مدارک شخصی مثل شناسنامه، کارت ملی، دفترچه بیمه، گواهینامه رانندگی و … همراهتان باشد.

4. وسایل الکتریکی: همانطور که میدانید لوازم الکتریکی مثل موبایل و تبلت و لپ تاپ‌ عضو جدایی ناپذیر زندگی ما شده اند و همیشه همراهمان است. مخصوصا امروزه با آمدن اپلیکیشن های مختلف که برای یافتن‌ مسیر، پیدا کردن نزدیک ترین پمپ بنزین، رستوران برای غذا و … از آن استفاده می کنیم. برای رفع این نیاز باید وسایلی مثل کابل شارژ، پاور بانک برای زمانی که برق در دسترس نیست، استند و هولدرهای نگهدارنده صفحه گوشی برای افراد خانواده که در طول سفر گوشی را روی آن قرار دهند تا به تماشای فیلم با گوشی بپردازند و به راحتی و بدون خستگی با آن کار کنند.

5. داروهای سلامت: اگر دچار بیماری هستید حتما داروهایتان را همراه خود ببرید. علاوه بر آن یک سری داروهای مسکن و تقویتی و ویتامین هم همراهتان باشد بد نیست.

6. وسایل کودک: اگر کودک یا نوزادی دارید کارتان کمی سخت می شود زیرا باید به صورت جداگانه وسایلی برای آن بردارید مانند تب سنج، پوشک، لباس، زیرانداز مخصوص کودک، شیر خشک، پستونک و …  باید همراهتان باشد.

7. وسایل تهیه ی غذا: اگر تصمیم دارید در طول سفر خودتان غذا تهیه کنید که قطعا بهتر و بهداشتی تر است باید وسایلی برای انجام این کار همراهتان باشد مانند منقل، سیخ، ظروف سبک که مقاوم باشند و درطول سفر به راحتی بتوانید از آن ها استفاده کنید و غذا بخورید.

هنگام سفر برای همراه داشتن مواد غذایی مورد نیاز دقت کنید از همراه بردن گوشت و مرغ و مواد غذایی که باید در یخچال نگهداری شود خودداری کنید، زیرا فاسد می شوند و موجب مسمومیت می شود. بهتر است هنگام وعده های غذایی، آن ها را تازه خریداری کنید. ولی حتما یک سری تنقلات، خوراکی، نان و میوه هایی که ماندگاری بالایی دارند همراه خود داشته باشید که در طول سفر سرگرم شوید و سفر لذت بخشی داشته باشید. مواد غذایی خشک مثل چای، قند روغن، ادویه جات، نمک و … هم همراهتان باشد خوب است.

زیرانداز مسافرتی  از مهم ترین لوازم مورد نیاز سفر است، زیرا زمانی که می خواهید استراحت کنید و یا غذا میل کنید حتما به زیرانداز احتیاج دارید. برای مدیریت فضا بهتر از زیرانداز مسافرتی استفاده نمایید.

کلمن تاشو آب  از اصلی ترین نوشیدنی ها است که همیشه باید همراهتان باشد و قطعا در طول سفر آب گرم ‌می شود که دیگر قابل خوردن نیست و بهترین گزینه استفاده از کلمن تاشو می باشد که  آب را در دمای مناسب نگه میدارد و به دلیل تاشو بودن فضای زیادی اشغال نمی کند.

فلاسک چای  از دیگر لوازم سفر است، زیرا در سفر شرایط مانند خانه نیست که هر زمان خواستید چای دم کنید. درون فلاسک چای را آماده می کنید که می تواند ساعت ها آن را برایتان داغ نگه دارید و زمان استراحت از آن بنوشید.

 

لوازمی که در زمان سفر در خودرو باید داشته باشید

 

لوازم جانبی خودرو در سفر

 

هتر است قبل از سفر حتما خودرو را برای چک کردن به تعمیرگاه ببرید. فروشگاه داران با  خرید عمده لوازم جانبی خودرو  می توانند لوازم مخصوص خودرو را تکمیل کنند تا کسانی که برای خرید مراجعه می کنند تمام لوازم را یکجا خریداری کنند. از مهم ترین لوازمی که در سفر باید همراهتان باشد یک سری لوازم جانی خودرو است که بسیار کمک کننده است.

  • جعبه ابزار برای تعمیر و چک کردن ماشین زمانی که ماشین پنچر می شود بتوان لاستیک را تعویض نمود.
  • زنجیر چرخ هم از وسایل ضروری است که باید همراهتان باشد مخصوصا اگر در فصل سرما تصمیم به سفر دارید.
  • سیم بکسل و قفل فرمان هم بهتر است در سفر همراهتان باشد.
  • توری آفتابگیر پنجره ماشین  یکی دیگر از لوازم جانبی خودرو است باید که در سفر همراهتان باشد. تا با قرار دادن آن روی شیشه از آفتاب سوختگی بدنه ی داخلی خودرو جلوگیری کنید.
  • روکش ماشین برای زمانی که آن را در آفتاب پارک کردید، دچار آفتاب سوختگی نشود و ماشین ‌بیش از حد گرم نشود.

 

وسایل داخل خودرو در سفر

 

  • جا دستمالی داخل خودرو  زمانی که در حال خوردن خوراکی و تنقلات هستید ممکن است احتیاج به دستمال داشته باشید که بهتر است یک جا دستمالی داخل خودرو همراهتان باشد.
  • سطل زباله برای اینکه هنگام سفر خودرویتان کثیف نشود و همچنین طبیعت را هم آلوده نکنید بهتر است یک  سطل زباله داخل خودرو  برای زباله های ریز داشته باشید.

 

لوازم ضروری خانم ها در سفر

لوازم شخصی خانم ها در سفر

 

خانم ها به یک سری وسایل آرایشی مخصوص برای سفر احتیاج دارند مثل اتو مو، سشوار، وسایل آرایشی، کرم مرطوب کننده، ناخن گیر، سوهان ناخن و … که در سفر ظاهر زیبایی داشته باشند.

همانطور که ملاحظه کردید برای سفر با خودرو احتیاج به وسایل بسیاری دارید که باید همراهتان باشد و باید همه این ها را در صندوق ماشین جا دهید، مگر ممکن است؟ چگونه آن ها را بچینید که در زمان نیاز به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید در اینجا  نظم دهنده صندوق عقب  مناسب ترین وسیله ای است که به کمک شما می آید و می توان توسط آن هم وسایل را با نظم داخل صندوق عقب قرار داد که هم هنگام نیاز به راحتی در دسترستان باشد و نخواهید هر سری کل وسایل را خالی یا جابجا کنید و هم صندوق مرتبی داشته باشید.

  • اگر به یک سفر دوستانه رفته اید و تصمیم دارید شب در دل طبیعت بخوابید قطعا چادر مسافرتی و پتو مسافرتی و کیسه های خواب لازمتان می شود و باید همراهتان باشد.
  • اگر سفر کاری می روید لباس رسمی مخصوص حضور در‌جلسات و لوازم‌ مورد نیاز شغلتان باید همراهتان باشد.
  • اگر تصمیم به کوهنوردی و در دل طبیعت رفتن را دارید قطعا باید وسایلتان را خیلی خلاصه کنید و آن ها را در یک کوله پشتی جای دهید. چون در طول سفر باید مسیرهای طولانی را در جاهای سخت کوه بروید. که با کوله راحت تر می توانید به سفرتان ادامه دهید. وسایلی مانند کیسه خواب، چراغ قوه، بطری آب، قطب نما، غذاهای کنسروی، اجاق مسافرتی، چاقو مسافرتی و …

 

نتیجه گیری

 

زمانی که تصمیم به سفر دارید باید لوازمی را همراه خود داشته باشید که در این مقاله  لوازم مورد نیاز برای سفر را به طور کامل نام بردیم. بهتر است لوازمتان را مناسب سفر انتخاب کنید و از همراه بردن وسایل اضافی که فضایتان را اشغال می کند جلوگیری کنید. لوازم را براساس اولویت در صندوق خودرو، کوله یا چمدانتان قرار دهید که در زمان نیاز به راحتی در دسترس تان باشد.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.