برای داشتن لب های سالم چه کنیم

برای داشتن لب های سالم چه کنیم؟

برای داشتن لب های سالم چه کنیم

 

داشتن بدنی سالم خیلی اهمیت دارد. پوست یکی از بخش های بدن می باشد که سلامتی آن خیلی مهم است که پوست صورت و لب از همه مهم تر است. زیرا سلامتی آن در زیبایی چهره بسیار موثر است و باعث زیبایی چهره تان می شود. برای داشتن لب های سالم چه کنیم؟سوالی بزرگ که در جواب باید گفت:  باید مواردی را رعایت کنید و به سلامت آن اهمیت دهید که به اختصار به هر یک از آن ها خواهیم پرداخت. نا گفته نماند که برای خرید  لوازم زیبایی و سلامت  باید از لوازم آرایشی اصل استفاده نمایید.

 

موارد مهم برای سالم نگهداشتن لب

 

موارد مهم برای سالم نگهداشتن لب

 

1. مرطوب نگه داشتن لب

سعی کنید همیشه لب هایتان را مرطوب نگه دارید. از خشکی لب هایتان جلوگیری کنید تا لب های سالمی داشته باشید. هیچگاه برای مرطوب نگه داشتن لب ها آن را با زبان مرطوب نکنید زیرا رطوبت روی لب به زودی تبخیر می شود و موجب خشکی بیش از حد لب می شود و لب ها ترک می خورد.

2. با دهان باز نفس نکشید

سعی کنید اصلا با دهان باز نفس نکشید و از بینی نفس بکشید تا از خشکی لب تان جلوگیری کنید.

3. لب هایتان را دستکاری نکنید

هیچ گاه لب هایتان را دستکاری نکنید و پوست لبتان را با دندان یا دست جدا نکنید. زیرا بیشتر موجب آسیب رسیدن به پوست لبتان می شود.

4. رژیم غذایی سالم داشته باشید

داشتن یک رژیم غذایی سالم و درست برای سلامتی خیلی مهم است. همچنین به سالم بودن لب ها بسیار کمک می کند. سعی کنید همیشه از مواد غذایی و خوراکی های مفید استفاده کنید از میوه ها و سبزیجات بیشتری استفاده کنید.

5. آب بنوشید

آب برای سلامتی خیلی مهم است و باید هر روز 8 لیوان آب بخورید تا سلامتی بدنتان حفظ شود. خوردن آب و مایعات سالم باعث آبرسانی طبیعی به پوست لب می شود و دچار کم آبی نمی شوند و در نتیجه لب سالم و شفافی خواهید داشت.

 

راز مراقبت از لب چیست؟

 

راز مراقبت از لب چیست؟

 

1. قبل از خواب آرایش تان را پاک کنید

برای داشتن لب های سالم حتما آرایش خود را پاک کنید و هیچ گاه با آرایش نخوابید. زیرا موجب می شود لب هایتان نتواند هوا بکشد و موجب خشک شدن پوست لبتان می شود.

2. در معرض سموم بودن را به حداقل برسانید

یکی از رازهای مراقبت از لب این است که سعی کنید آن را در معرض مواد شیمیایی و سموم قرار ندهید. زیرا مواد شیمیایی و سموم  موجب می شود لب هایی کدر و رنگ پریده داشته باشید.

دود سیگار و سیگار کشیدن هم به سلامت لب ها آسیب می رساند و زمانی که در معرض دود سیگار قرار می گیرید اگر لب هایتان را با چیزی مثل شال بپوشانید به سلامت آن کمک می کند تا آسیب کمتری برسد.

3. از لب ها در برابر نور خورشید و سرما ی زمستان محافظت کنید

سرمای زمستان و اشعه ی نور خورشید موجب آسیب رسیدن به پوست لب می شود بهتر است از یک بالم لب یا کرم ضد آفتاب برای لبتان استفاده کنید تا از آن در برابر اشعه ی خورشید محافظت کند. پوست لب نمی تواند چربی تولید کند به همین دلیل زود خشک میشود و در زمستان که هوا خشک است پوست لب خشک تر می شود و ترک می خورد. برای جلوگیری از این مشکل باید لبتان را مرطوب کنید و با استفاده از ضد آفتاب آن را از اشعه ی نورخورشید حفظ کنید.

4. روتین مناسبی برای لب هایتان داشته باشد

راز مراقبت از لب داشتن روتین پوستی مناسب است. برای داشتن لبی نرم و لطیف ابتدا آن را تمیز کنید و سپس با استفاده از لایه بردار و اسکراب های موجود در بازار آن را لایه برداری کنید و برای جلوگیری از خشک شدن و ترک خوردن بعد از لایه برداری حتما از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

سعی کنید قبل خواب لب هایتان را با مرطوب کننده ها مرطوب کنید و صبح با یک مسواک تمیز و نرم به آرامی پوسته های روی آن را بردارید تا پوست لبتان لطیف و یکدست شود. همیشه قبل از آرایش کردن هم لب هایتان را به خوبی تمیز کنید و سپس آرایش کنید.

5. از رژ لب های براق و بدون سرب استفاده کنید

اگر برای زیباتر شدن و جلوه ی بیشتر لب ها یتان از رژ لب استفاده می کنید بهتر است از لوازم آرایش با کیفیت که فاقد سرب و مواد شیمیایی هستند استفاده کنید. رژ لب های براق و مرطوب نسبت به رژ لب های مات آسیب کمتری به لب می رسانند. زیرا رژ لب های مات به دلیل خشک بودن باعث خشکی بیشتر لب می شوند.

 

برای زیبایی لب چه کنیم؟

 

برای زیبایی لب چه کنیم؟

 

1. از اسکراب لب استفاده کنید

سعی کنید برای لطیف و نرم شدن پوست لبتان حتما با استفاده از اسکراب های مخصوص لب موجود در بازار آن را لایه برداری کنید. میتوانید از لایه بردار های خانگی هم برای این کار استفاده کنید مثل ماسک دارچین و عسل، ماسک عسل و شیر، ماسک های لایه بردار رنگی مانند ماسک وازلین و آبلیمو، ماسک شیر و زردچوبه که برای رفع تیرگی لب مناسب هستند.

استفاده از روغن فلفلی هم برای بهبود گردش جریان خون مناسب است که به سلامت پوست لب کمک می کند. این نکته را فراموش نکنید بعد از استفاده از لایه بردار حتما از نرم کننده لب استفاده کنید.

2. لب هایتان را ماساژ دهید

برای حفظ سلامتی لب هایتان را ماساژ دهید. برای اینکار می توانید از دستگاه های مخصوص ماساژ لب استفاده کنید. ماساژ لب موجب افزایش گردش خون در لب می شود که به سلامت لب کمک می کند.

4. لب هایتان را آبرسانی کنید

می توانید برای حفظ رطوبت پوست لبتان آن را با ژل های آبرسان، تقویت کنید. می توانید از گیاهان طبیعی هم برای آبرسانی لب هایتان استفاده کنید، مانند ژل گیاه آلوئه ورا که جزو بهترین آبرسان های طبیعی است.

5. از ویتامین E استفاده کنید

برای حفظ سلامت و لطافت لب می توانید از قرص ویتامین E استفاده کنید. یه سری به قفسه داروهایتان بزنید اگر قرص ویتامین E بین آن ها وجود دارد می توانید آن را بردارید و سوراخی روی آن ایجاد کنید و مایع درون آن را به پوست صورت و لبتان بزنید. این کار موجب براقیت و شفاف شدن پوست لبتان می شود و به گردش خون لب کمک می کند و باعث سلامت لب می شود.

6. لب ها را با مرکبات تقویت کنید

برای روشن شدن و شادابی لب میتوانید از مرکبات استفاده کنید. به عنوان مثال آبلیمو موجب روشن شدن لب می شود. میتوانید با استفاده از چند قطره آبلیمو پوست لبتان را شفاف کنید. فقط مراقب باشید هنگان استفاده از آبلیمو پوست لبتان ترک نداشته باشد زیرا باعث سوزش می شود.

7. برای زیبایی لب از رنگ های طبیعی استفاده کنید

اگر دوست دارید لب هایتان رنگی تر و زیباتر شود از رنگ های طبیعی مانند آب انار، چغندر، گوجه فرنگی و … استفاده کنید. استفاده از رنگ های طبیعی خیلی بهتر  از رژ لب های شیمیایی است.

 

جمع بندی

 

  • برای داشتن پوست لب سالم باید از آن مراقبت کرد و برای مراقبت از پوست لب باید آن را مرطوب نگه دارید و لبتان را دستکاری نکنید، آب فراوان بنوشید و از رژیم غذایی سالم استفاده کنید.
  • برای داشتن لب سالم روتین مناسب لب داشته باشید و آن را لایه برداری و آبرسانی کنید و بعد از آن حتما از یک مرطوب کننده استفاده کنید.
  • بهتر است همیشه یک بالم لب همراهتان باشد که لبتان را مرطوب کنید.
  • برای زیبایی لبتان از ویتامین E و رنگ های طبیعی برای خوشرنگ شدن  آن استفاده کنید. اگر مایلید رژلب بزنید از رژ لب بدون سرب و براق استفاده کنید که مانع خشکی لبتان شود.
دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.