14 ابزار سلامتی که برای هرخانه ای لازم است

مهمترین ابزارهای سلامتی در منزل کدامند؟

14 ابزار سلامتی که برای هرخانه ای لازم است

 

سلامتی خیلی مهم است و باید به آن اهمیت فروانی داد و نکات لازم برای داشتن سلامتی را رعایت کرد تا همیشه بدنی سالم داشته باشید. عوامل مختلفی در داشتن سلامتی دخیل است از جمله آن می توان به رعایت رژیم غذایی، ورزش کردن، خونسرد بودن و استرس نداشتن اشاره کرد که به سلامتی کمک شایانی میکند. درکنار این موارد احتیاج یه یک سری ابزار و سایل دارید که وجودش در منزل به سلامت شما کمک می کند. در این مقاله قرار است به 14 ابزار سلامتی که برای هرخانه ای لازم است بپردازیم.

 

ابزار سلامت

 

از جمله ابزار های سلامت که باید در خانه باشد:

دستگاه فشار خون، دستگاه کنترل قند خون، دستگاه کنترل وزن یا ترازو، ماساژور صورت، دستگیره کمکی، دستگاه گوش پاک کن برقی، دستگاه یادآور دارو، دستگاه بخور سرد، دستگاه ماساژور پا، تشک برقی، بالشت طبی، تب سنج، کیسه آب گرم، جعبه کمک های اولیه

 

انواع ابزارهای سلامتی در خانه

 

انواع ابزار سلامتی مهم در منزل کدامند؟

 

 • جعبه کمک های اولیه

یکی از مهم ترین ابزارهای سلامت که باید در هر خانه ای وجود داشته باشد جعبه کمک های اولیه است. ممکن است گاهی در منزل دستتان زخمی شود و یا مشکل های این چنینی پیش بیاید که وجود جعبه کمک های اولیه در منزل کمک شایانی در این موارد می کند.

 • تب سنج:

یکی از مهم ترین و ضروری ترین ابزار سلامت تب سنج است مخصوصا اگر در منزل کودکی دارید. برای حفظ سلامتی خودتان و کودکتان به وجود تب سنج در منزل احتیاج است.

 • کیسه آب گرم

زمانی که دچار گرفتگی عضلات بدن شده اید، به نوزادتان واکسن زده اید، قسمتی از بدنتان درد میکند و حتی برای آرامش گرفتن میتوانید از کیسه آب گرم استفاده کنید. موجب التیام درد و آرامش بخش است.

 • دستگاه فشار خون

یکی دیگر از ابزارهایی که وجودش در هر خانه ای ضرورت دارد مخصوصاً خانواده هایی که افراد کهنسال در آن زندگی می کنند. خیلی اوقات پیش آمده که در منزل حال خودتان و یا یکی از افراد خانواده بد شده باشد و دچار افت و یا افزایش فشار شده باشند و در آن زمان شرایط به درمانگاه رفتن برایتان مقدور نباشد.

در چنین شرایطی اگر یک دستگاه فشار خون خانگی داشته باشید به راحتی می توانید فشار خود را بگیرید تا متوجه حالتان شوید مخصوصا برای افراد کهنسال که دارای فشار خون بالا هستند وسیله ای بسیار کابردی است.

 • دستگاه کنترل قند خون

یکی دیگر از ابزارهای سلامت دستگاه کنترل قند خون می باشد زیرا افرادی که بیماری دیابت دارند باید در زمان های خاص قند خون خود را چک کنند تا متوجه مقدار آن شوند و به دکتر نشان دهند تا پزشک براساس آن مقدار دوز دارویی که باید مصرف کنند را تعیین کند. دستگلاه کنترل قندخون هم یکی از ابزارهایی است که وجودش در خانه به خصوص منزل پدربزرگ و مادر بزرگ ها ضروری است. به وسیله ی آن قند خونشان در هر زمانی که بخواهند چک می کنند.

 • دستگاه کنترل وزن یا ترازو

یکی از ابزارهایی که وجودش در منزل باعث سلامتی می شود دستگاه کنترل وزن یا ترازو می باشد. زیرا داشتن اضافه وزن یکی از عوامل اصلی بیماری است که با داشتن ترازو و کنترل وزن میتوانیم از بیماری جلوگیری کنیم.

اگر در منزل دستگاه کنترل وزن داشته باشید و هر روز وزن خودتان را کنترل کنید زمانی که وزنتان بالا می رود متوجه می شوید و رژیم غذایی می گیرید و از اضافه وزن بیشتر که موجب بیماری می شود جلوگیری می کنید.

 • ماساژور صورت

دستگاه ماساژور صورت یکی از جدیدترین ابزارهای سلامت است.  با استفاده از ماساژور پوست صورت و بدن خوب و سالمی خواهید داشت. دستگاه ماساژور باعث افزایش گردش خون زیر پوست میشود که این کار باعث سلامت پوست می شود و استفاده از آن باعث آرامش و نشاط می شود.

اگر یک ماساژور صورت و بدن در منزل داشته باشید در زمان خستگی بدن از آن استفاده می کنید و هم خستگی شما رفع میشود و هم پوست سالم و با نشاطی خواهید داشت.

 • دستگیره کمکی

وجود دستگیره کمکی در بعضی منازل واجب است زیرا افراد کهنسال نمی توانند خود را کنترل کنند. افرادی که دچار بیماری شده اند و یا باردار هستند که نمی توانند هنگام استفاده از سرویس بهداشتی کنترل خود را حفظ کنند و با کمک این دستگیره کمکی می توانند به راحتی از آن استفاده کنند و به مشکل نخورند.

 • دستگاه گوش پاک کن برقی

دستگاه گوش پاک کن برقی سلامت شما را به نوعی تضمین میکند. با استفاده از این دستگاه شما گوش خود را تمیز می کنید و از جرم گرفتن گوشتان جلوگیری میکنید. با خرید این دستگاه دیگر احتیاجی به خرید گوش پاک کن دستی نیست که هر سری یکی از ان را استفاده کنید و دور بیندازید. با یک بار خرید این دستگاه می توانید برای همیشه از این دستگاه استفاده کنید.

 • دستگاه یادآور دارو

این روزها به دلیل مشغله ی زیاد معمولا افراد فراموش میکنند داروهایشان را سر وقت بخورند و یا افراد کهنسال ساعت دارو خوردن خود را فراموش می کنند. برای رفع این مشکل بهترین کار استفاده از دستگاه یادآور دارو می باشد که با دیدن این دستگاه ساعت دارو و زمان آن را می بینید و به شما یاد آوری میکند که داروهایتان را سر وقت بخورید که با خوردن به موقع دارو سلامتی شما تضمین می شود.

 • دستگاه بخور سرد

وجود یک دستگاه بخور در خانه ضروری است زیرا رطوبت را در خانه حفظ میکند. دستگاه بخور موجب تصفیه ی هوای منزل و محل کار نمی شود ولی به گردش در آمدن هوا کمک می کند. وسیله ای مناسب برای منزل و محل کار می باشد.

 • دستگاه ماساژور پا

پا یکی از عضو های مهم بدن می باشد که سلامت آن خیلی مهم است و حفظ سلامت آن به سلامت بقیه ی اعضای بدن هم کمک می کند. بعد از یک روز کاری زمانی که به منزل بر می گردید به دلیل اینکه پای شما برای مدت طولانی داخل کفش بوده و سر پا بوده اید خسته است و برای رفع این خستگی بهترین کار استفاده از دستگاه ماساژور پا می باشد که به گردش خون پا کمک میکند و موجب نشاط و آرامش می شود و به سلامت بدن هم کمک میکند.

 • تشک برقی

تشک برقی از موادی تشکیل شده است که به کمر آسیب نمی زند و از دیسک کمر جلوگیری هم می کند. حتی افرادی که دچار دیسک کمر هستند می توانند از آن استفاده کنند. این تشک طوری طراحی شده است که زمانی که برق در آن جریان دارد گرمایی داخل تشک تولید می شودذکه باعث آرامش بدن می شود و مناسب ترین وسیله برای کسانی است که دچار بیماری رماتیسم هستند.

 • بالشت طبی

ابزاری که طول و ارتفاع آن اندازه ای است که باعث آسیب رسیدن به مهره های گردن نمی شود هنگام استفاده از ان بالشت سر و گردن در یک راستا قرار می گیرند که از آسیب رسیدن به مهره های گردن جلوگیری می کند. مناسب ترین وسیله برای کسانی که دچار دیسک گردن هستند و یا عمل دیسک گردن انجام داده اند.

 

جمع بندی

برای حفظ سلامتی بهتر است یک سری ابزار و وسایل سلامت در منزل وجود داشته باشد و سعی کنید این مواردی که جزء مهم ترین ها هستند را تهیه کنید و در منزل داشته باشید.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.